Ładowanie...

Kolczyki srebro + emalia czarna


  • Materiał: srebro próby 925
  • Powłoka: rodowana, nanoszona w najnowocześniejszej technologii PVD.*
  • Technika jubilerska: emaliowanie.*
  • Rodzaj wypełnienia: emalia ażurowa.*

Niniejsze ogłoszenie ma jedynie charakter informacyjny nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego i nie jest prawnie wiążące. Ogłoszenie ma pomóc w podjęciu kontaktu, w złożeniu zapytań oraz nawiązaniu przyszłej współpracy.

  • Identyfikator produktu: 788
  • Produkt niedostępny
  • Producent: MAGMA-ART
  • Symbol: KLC 016SC

*Metoda PVD (Physical Vapour Deposition) - czyli tzw. fizyczne naparowywanie. Jest to obecnie najtrwalsza powłoka której metoda polega na umieszczeniu materiału bazowego (biżuteria) w atmosferze obojętnej (komora próżniowa) ogrzewanej do temperatury 400 C i nanoszeniu pod ciśnieniem rozpylonych cząsteczek tlenków innych metali (w tym szlachetnych) na materiał bazowy. Jej odporność na ścieranie jest bardzo wysoka. Ocenia się że wytrzymałość takiej powłoki możemy liczyć w latach (w zależności od użytkowania). Metoda PVD jest zdecydowanie bardziej kosztowna od tradycyjnych sposobów nanoszenia powłok (metoda galwaniczna) dlatego stosowana jest głównie przez renomowanych producentów zegarków i uznane firmy jubilerskie na świecie.


*Metoda "emaliowanie" - technika ozdabiania przy pomocy kolorowych, szklistych powłok pokrywających wybrane fragmenty przedmiotu (biżuterii). Emalia składa się głównie ze sproszkowanego kwarcu (szkło),tlenków różnych metali (które nadają kolor) i wody. Emalia jest więc szkłem a ściślej mówiąc szkliwem barwionym tlenkami metali o temperaturze topnienia ok. 750-850 C.


*Metoda: emalia ażurowa - rodzaj techniki polegający na tym, że wypełnienie emalią tworzy rodzaj witrażu, bez spodniej warstwy metalu.

Brak opinii do tego produktu.

Formularz dodawania opinii


Oceń produkt
Czy polecasz produkt ?
     
Opinie podlegają weryfikacji treści. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia opinii, które zawierają wylgarne słownictwo, teksty reklamowe lub wypowiedzi nie związane z ocenianym produktem.